Οι νέες Κοινοβουλευτικές Επιτροπές της Αλβανίας - Στην Επιτροπή Εξωτερικής Πολιτικής ο Βαγγέλης Ντούλες

Οι νέες Κοινοβουλευτικές Επιτροπές της Αλβανίας - Στην Επιτροπή Εξωτερικής Πολιτικής ο Βαγγέλης Ντούλες

Το Αλβανικό Κοινοβούλιο έχει ήδη ολοκληρώσει την διαίρεση των βουλευτών σε κοινοβουλευτικές επιτροπές. Στην πραγματικότητα, αυτή η ενέργεια έπρεπε να είχε ολοκληρωθεί την περασμένη εβδομάδα, αλλά αναβλήθηκε από το Σοσιαλιστικό Κόμμα Ενσωμάτωσης.

Το κυβερνών Σοσιαλιστικό Κόμμα της χώρας θα έχει την πλειοψηφία σε κάθε επιτροπή, ενώ το Δημοκρατικό περιλαμβάνει τρεις κοινοβουλευτικές ομάδες, ενώ οι βουλευτές του ΣΚΕ και του ΣΔΜ συμπεριλαμβάνονται ως μέλη εκτός των κοινοβουλευτικών ομάδων.

Όσον αφορά τον εκπρόσωπο της Εθνικής Ελληνικής Μειονότητας στην Βουλής της Αλβανίας, και Πρόεδρο του ΚΕΑΔ Βαγγέλη Ντούλε, από εδώ και στο εξής θα αποτελεί μέλος της Επιτροπής Εξωτερικής Πολιτικής, με την

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ

Επιτροπή Νομικών Θεμάτων, Δημόσιας Διοίκησης και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

1. Fatmir Xhafaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Ermonela Valikaj Felaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Damian Gjiknuri (κοινοβουλευτική ομάδαΣΚ)
4. Jurgis Çyrbja (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Saimir Hasalla (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Toni Gogu (Κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ
7. Aurora Mara (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Xhemal Qefalia (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Gerta Duraku (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
10. Denis Deliu (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
11. Eduard Ndreca (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
12. Gledis Çeliku (Εκτός κοινοβουλευτικών ομάδων)
13. Gazment Bardhi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ )
14. Enkelejd Alibeaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
15. Dhurata Tyli (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
16. Saimir Korreshi (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
17. Greta Bardeli (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
18. Dashnor Sula (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
19. Elda Hoti (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)
20. Bledion Nallbati (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
21. Fatmir Mediu (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)

Επιτροπή Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης

1. Taulant Balla (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
2. Blendi Klosi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Bujar Çela (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Ornaldo Rakipi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Etjen Xhafaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Mimi Kodheli (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Lavdrim Krrashi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Erisa Xhixho (Εκτός κοινοβουλευτικών ομάδων)
9. Edi Paloka (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
10. Luciano Boçi (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
11. Flutura Açka (Κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
12 Kreshnik Çollaku (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Belind Këlliçi (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
14. Tomor Alizoti (κοινοβουλευτική ομάδα Δκ)

Επιτροπή Εξωτερικής Πολιτικής

1. Hatixhe Konomi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Lavdrim Krrashi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Alqi Bllako (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Benet Beci (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Blendi Klosi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Petro Koçi ( κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Besion Ajazi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Klodiana Spahiu (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Grida Duma (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
10. Kreshnik Çollaku (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
11. Shpëtim Idrizi (κοινοβουλευτική ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη )
12. Tritan Shehu (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Belinda Këlliçi (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
14. Βαγγέλης Ντούλες (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)
15. Greta Bardeli (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)

Επιτροπή Οικονομίας και Οικονομικών

1. Erion Braçe (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Anila Denaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Antoneta Dhima (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Pranvera Resulaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Vullnet Sinaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Benet Beci (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Shpresa Marnoj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Alban Xhelili (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Enslemvera Zake (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
10. Edmond Spaho (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
11. Jorida Tabaku (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
12 Alfred Rushaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Bujar Leskaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
14. Arbi Agalliu (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
15. Agron Shehaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
16. Emilja Koliqi (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)
17. Dashamir Shehi (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)

Επιτροπή Εθνικής Ασφάλειας

1. Paulin Sterkaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Antoneta Dhima (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Bardhyl Kollçaku (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Luan Duzha (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Vullnet Sinaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Denis Deliu (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Pranvera Resulaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Toni Gogu (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Ilirian Pendavinji (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
10. Agron Çela (έξω κοινοβουλευτικές ομάδες)
11. Enkelejd Alibeaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
12 Ervin Salianji (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Lindita Metaliaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
14. Isuf Çelaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
15. Ferdinant Xhaferraj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
16. Luan Baçi (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
17. Kasëm Mahmutaj (κοινοβουλευτική ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη)

Επιτροπή Παραγωγικών Δραστηριοτήτων, Εμπορίου και Περιβάλλοντος

1. Fadil Nasufi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Tatiana Piro (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Luljeta Bozo (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Ismet Beqiraj(κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Anduel Tahiraj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Ilir Ndraxhi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Rrahman Rraja (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Baftjar Zeqaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Alqi Bllako (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
10. Flamur Hoxha (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
11. Fatjon Veizaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
12 Lefter Gështenja (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Zef Hila (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
14. Ramadan Likaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
15. Xhelal Mziu (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
16. Agron Duka (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)
17. Nusret Avdulla (κοινοβουλευτική ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη)

Επιτροπή Εργασίας, Κοινωνικών Υποθέσεων και Υγείας

1. Desantila Tahiraj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Florenc Spaho (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Niko Kuri (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Mirela Pitushi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Shpresa Marnoj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)

6. Ilir Metaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Tatiana Piro (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Anila Denaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Lindita Buxheli (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
10. Gertjan Deda (Έξω κοινοβουλευτικές ομάδες)
11. Petrit Vasili (Έξω κοινοβουλευτικές ομάδες)
12 Grida Duma (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Orjola Pampuri (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
14. Tritan Shehu (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
15. Mesila Doda (κοινοβουλευτική ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη)
16. Zheni Gjergji (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
17. Ilda Dhori (κοινοβουλευτική Ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη)
18. Seladin Jakupllari (κοινοβουλευτική Ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη)

Επιτροπή Εκπαίδευσης και Μέσων Ενημέρωσης

1. Eduard Ndreca (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
2. Teuta Ramaj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
3. Lindita Buxheli (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
4. Ilir Topi (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
5. Blerina Gjylameti (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
6. Florenc Spaho (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
7. Desantila Tahiraj (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
8. Enslemvera Zake (κοινοβουλευτική ομάδα ΣΚ)
9. Meri Markiçi (εκτός κοινοβουλευτικών ομάδων)
10. Flutura Açka (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
11. Luciano Boçi (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
12 Ina Zhupa (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
13. Andia Ulliri (κοινοβουλευτική ομάδα Δημοκρατία και Ένταξη)
14. Eralda Bano Tase (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)
15. Merita Bakiu (κοινοβουλευτική ομάδα Συμμαχία για την Αλλαγή)
16. Kastriot Piroli (κοινοβουλευτική ομάδα ΔΚ)

Το αντιθρησκευτικό δόγμα του Χότζα και το διάταγμα...
Νέα επιχειρήματα για την δημιουργία του οδικού άξο...
 

Σχόλια

Δεν υπάρχουν σχόλια ακόμη
Επισκέπτης
Δευτέρα 18/10/21, 10:02

Εικόνα Captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.himara.gr/

ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ

Μπορείτε να μας βρείτε και να συνδεθείτε μαζί μας στα παρακάτω μέσα κοινωνικής δικτύωσης

Ακολουθήστε μας:


Η σελίδα είναι αφιερωμένη στην μνήμη του Γιώργου Γκιώνη