Με μεγάλη συγκίνηση και σεβασμό γιόρτασε σήμερα το Ελληνικό Σχολείο Όμηρος Χιμάρας την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Την γιορτή προλόγισε ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Ελευθέριος Φωτόπουλος διαβάζοντας την επιστολή της Συντονίστριας Εκπαίδευσης, κας Δήμητρας Βασιλείου.
Πλήθος γονέων και απλών συμπολιτών μας προσήλθε στον προαύλιο χώρο του σχολείου, όπου και έλαβε χώρα η γιορτή, για να καμαρώσουν τα παιδάκια μας, που με τόσο ζήλο, δέος και ενθουσιασμό τίμησαν την σημερινή ημέρα. Ποιήματα, αφηγήσεις, χορωδία, θεατρικά και η καθιερωμένη παρέλαση εντυπωσίασαν το κοινό, προκάλεσαν το χειροκρότημα όλων.
Σχόλια