Νίκη της Εθνικής μας επί του Κοσόβου - Γιούχαραν τον εθνικό μας ύμνο οι κοσοβάροι

Με γκολ του Τάσου Μπακασέτα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης η Εθνική Ελλάδος επικράτησε 0-1 του Κοσόβου μέσα στην Πρίστινα. Έτσι η Εθνική μας κατάφερε να κάνει την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια για την διοργάνωση του UEFA Nations League και πλέον με τους 6 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει έχει ήδη προκριθεί στην επόμενη φάση. Η Ελλάδα αν και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο μουδιασμένη το πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε να επικρατήσει καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Το Κόσοβο, το οποίο ήθελε νίκη για να εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίχτες.

Στην επόμενη αγωνιστική, την Πέμπτη 9/6, η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει την Κύπρο η οποία βρίσκεται στην τελευταία θέση του ομίλου με 1 βαθμό.

Κατά την στιγμή της ανάκρουσης του Εθνικού Ύμνου της Ελλάδα, οι κοσοβάροι που βρίσκονταν στο γήπεδο γιούχαραν από την αρχή εως το τέλος. 35 λεπτά αργότερα, στο γκολ του Μπακασέτα σώπασαν για τα καλά.